Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
ROZUMIEM
Złamany klucz

Złamany klucz

Istnieje wiele frustrujących sytuacji – złamany klucz w zamku od mieszkania czy samochodu to jedna z nich. Może się zdarzyć kiedy próbujemy zbyt energicznie otworzyć drzwi. Czasami klucz ulega złamaniu jeszcze zanim znajdzie się w zamku. Zdarzały się przypadki złamania klucza podczas próby podważenia czegoś. Mogłoby się wydawać, że jest on zrobiony z mocnego metalu i nie powinien ulec uszkodzeniu. Jednak odpowiednie okoliczności, a nawet warunki atmosferyczne mogą wpłynąć na jego przełamanie. Zostajemy ze złamanym kluczem w ręku i co dalej?

W każdym przypadku będziemy musieli prawdopodobnie wezwać do pomocy ślusarza. Nawet jeżeli poradzimy sobie z wyjęciem części klucza z zamka, to otwarcie drzwi może się okazać niemożliwe. Czasami specjalista jest też potrzebny do wyjęcia części złamanego klucza z zamka.

W niektórych przypadkach możemy jednak próbować zadziałać samodzielnie. Jeżeli klucz, który się złamał nie otwierał samochodu ani drzwi wejściowych, to mamy szczęście. Odpowiednie narzędzia i trochę cierpliwości pomogą nam samodzielnie naprawić szkodę. W internecie znajdziecie liczne poradniki na ten temat.

Jeżeli wzywasz ślusarza, żeby otworzył drzwi, to warto zaznaczyć, że chodzi o złamany klucz. Dzięki temu specjalista będzie wiedział jakie narzędzia ze sobą zabrać i ile może potrwać (oraz kosztować) taka praca.

Gorzej jeżeli mamy zepsute lub złamane kluczyki do samochodu. To zdarza się często w sytuacjach, w których człowiekowi się spieszy. Dlatego najlepiej jak najszybciej poprosić o pomoc firmę specjalizującą się w awaryjnym otwieraniu drzwi.

Dojedziemy: Rzgów, Ksawerów, Zgierz, Tuszyn, Łódź, Pabianice