Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
ROZUMIEM
Montaż zamków

Montaż zamków

Potrzebujesz przeprowadzić montaż zamków w nowym mieszkaniu? A może chcesz zabezpieczyć drzwi do biura lub sklepu? Wybór zamków jest bardzo duży. Jednak warto zapoznać się z funkcjami podstawowych dwóch typów:

Wpuszczane – te zamki są wbudowane w drzwi. Najczęściej montuje się je przy drzwiach wejściowych. W zależności od tego jak skuteczne ma być zabezpieczenie przed włamywaczem zamki mają więcej lub mniej rygli. Montaż zamków wpuszczanych wymaga zakupienia drzwi ze specjalnie wyciętym miejscem na takie zabezpieczenie albo wycięcia go samodzielnie. Oczywiście można też wszystko powierzyć ekipie specjalistów.

Nawierzchniowe – Zamki nawierzchniowe montuje się na drzwiach od zewnątrz. Używając wyłącznie tego typu zamka można się narazić na włamanie. Dlatego jest to dobre zabezpieczenie dodatkowe, zwłaszcza wewnątrz mieszkania czy biura. W drzwiach wejściowych powinno się zacząć od montażu zamków wpuszczanych.

Inny podział, który warto wziąć pod uwagę to zamki mechaniczne i elektromechaniczne. Różnica polega na tym, że pierwsze (nawet najbardziej skomplikowane) otwieramy sami siłą mięśni. Zamki elektromechaniczne są zablokowane dopóki nie zwolni ich impuls elektryczny. Zamek wpuszczany sterowany elektronicznie jest doskonałym zabezpieczeniem zwłaszcza w miejscach publicznych. Doskonale będzie też służył w mieszkaniach, których właściciele mogą podejrzewać szczególne zagrożenie włamaniem. Dodatkową zaletą zamków elektromechanicznych jest to, że mogą być sterowane z daleka. Tak robi się na przykład w hotelach, gdzie podczas montażu zamków łączy się je z siecią. Dzięki temu można otworzyć drzwi z poziomu recepcji. W domach prywatnych to rozwiązanie jest mało praktyczne i raczej się go nie stosuje. Zamiast tego są stosowane tzw. zamki off-line, które mają własne zasilanie. To pozwala otworzyć drzwi niezależnie od tego czy w domu działa sieć elektryczna. Podobne zamki wybierają właściciele biur i urzędów. Zwłaszcza tam, gdzie użytkowane jest tylko jedno lub kilka pomieszczeń w biurowcach.

Skontaktuj się: Ksawerów, Łódź, Tuszyn, Zgierz, Rzgów, Pabianice