Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
ROZUMIEM
Awaryjnie otwieranie mieszkań

Awaryjnie otwieranie mieszkań

Zgubiłeś klucz? A może bliska osoba zasłabła w środku i nie możesz się do niej dostać? Warto wiedzieć, że istnieje coś takiego jak awaryjne otwieranie mieszkań. Wbrew pozorom usługa ta może się przydać w wielu sytuacjach. Od dramatycznej – kiedy musimy się dostać do kogoś w środku do banalne jak np. zgubienie klucza przez właściciela.

Zamawiając awaryjne otwieranie mieszkań dobrze jest wiedzieć jaki rodzaj zamka zabezpiecza drzwi i poinformować o tym ślusarza. Inne narzędzia będą stosowane przy zamku zewnętrznym, a inne przy wpuszczanym. Dobrze jest też znać firmę i model otwieranego zamka.

W większości przypadków podczas awaryjnego otwierania mieszkań profesjonalista nie niszczy zamka. Chyba, że zamówienie usługi jest wynikiem uszkodzenia mechanizmu. Nie zawsze jednak da się ocalić nawet dobry zamek. Dlatego nie powinniśmy się denerwować jeżeli ślusarz zaproponuje od razu wymianę zamka. Taka usługa z reguły nie jest dodatkowo płatna. Musimy jedynie zapłacić za samo urządzenie.

Wzywając firmę do awaryjnego otwierania mieszkań możemy od razu zamówić usługę wymiany zamka i zapewnić sobie lepsze bezpieczeństwo oraz bardziej pewny mechanizm zabezpieczający drzwi. Od razu warto zorientować się w rodzajach i jakości różnych zamków, żeby szybko podjąć decyzję. Dobrze jest też zakomunikować taką decyzję ślusarzowi przed wezwaniem go na miejsce. Możliwe, że da się zaoszczędzić czas dzięki wcześniejszemu zakupieniu odpowiedniego mechanizmu.

Zanim wezwiemy ślusarza czy firmę oferującą usługę awaryjnego otwierania mieszkań musimy przygotować dokument poświadczający nasz tytuł prawny do lokalu. W innym przypadku usługodawca ma prawo podejrzewać, że bezwiednie bierze udział we włamaniu. Dlatego nawet w najbardziej dramatycznej sytuacji postarajmy się przygotować jakikolwiek dowód naszego prawa do mieszkania.

Zadzwoń: Rzgów, Tuszyn, Zgierz, Łódź, Pabianice, Ksawerów